STAFF

Head Teacher
Fiona Cullen

Deputy Head Teacher
Jo Cull

Assistant Head
Teacher

(EYFS)
Rachel Kaye
Assistant Head
Teacher

(Inclusion )
Deena Osborne
Assistant Head
Teacher

(Assessment)
Danielle Harris
Assistant Head
Teacher

(Teaching and Learning)
Rhian Dickeson

School Business Manager
Sue Silk

English Leader
Michelle Alexander
Maths Leader
Michelle Ormesher

Teaching Staff - Nursery
Leonie Kerr
Jodie Wildman

Year R
(Year Group Leader Mon-Weds) Jeymini Wright
(Year Group Leader Thurs –Fri) Rina Begum
Reema Akthar
Hasna Begum

Year 1
(Year Group Leader Mon - Tues) Anne-Marie Sullivan
(Year Group Leader Weds – Thurs) Emma Drummond
Nazmin Khanom
Michelle Stanford
Lynn Broomfield

Year 2
(Year Group Leader) Nuzhat Khalid
Nicola Preston
Gulzar Malji
Jorona Akthar

Year 3
(Year Group Leader) Chrissy Beddo
Daniel Okiya
Amirah Mustafa
Annette Marshall-Douglas
Shilpa Dabasia

Year 4
(Year Group Leader) Kate Phillips
Rob DesRoches
Melanie Webber
Farzana Sheikh
Saleka Bibi

Year 5
(Year Group Leader) Stephanie Clunie
Denese Raybe
Lesley Earl
Sarfraz Sardar

Year 6
(Year Group Leader) Elizabeth Stopps
Joanna May
Winsome Bryan
Nazia Ahmed

Special Needs Advisory Teacher
Ann Thorne

Intervention teachers
Aki Modwadia
Mandy Jessener
Sports teachers
Leandra Polius
Ade Cole

Nursery Nurses(NNS)
Nina Bennett
Hamidya Shaikh
Stara Hussain
Sana Kalim
Masooma Akthar

Teaching Assistants (TAs)
Michele Lee
Nancy Rice
Champs Halai
Urzula Zawrzal
Amena Niazi
Nasima Choudhury
Tahira Khan
Jackie Mackenzie
Barbara Whale
Suhana Begum
Jackie Golding
Roshan Chowdhury
Rekha Bhimani
Adelaine Mulligan
Karen Gale
Leah Fletcher-Fraser
Andrea Clarke
Gerry Clarke
Gurjeet Kaur
Jhuma Begum
Khaleda Khanon
Kim Robson
Kirsty Fowler
Nagina Ghafoor
Nicola Golding
Perminder Dhaliwal
Syeda Sultana
Shereen Brown
Kamal Palray
Vathsala Kowarthanan
Amira Jarira
Maria Taskina
Saira Shaukat
Pam Sarkaria
Kuldeep Kaur
Jessica Yeboah
Ryan Robinson
Kelly English

Family Support Worker
Jenny Wheeler

Speech and Language Resourse Therapists
Joanne David
Laura Hammond
Liz Wells

Pastoral Support Workers
Shirley Hunter
Jackie Wiggins

Extended Schools Manager
Jackie Pain

Higher Level Teaching Assistants
Melanie King
Jackie Parker
Pat Wilton
Nilam Patel

Administrative Staff
Karen Pinches (Finance Officer)
Sue Davis (Office Manager)
Carole Levett (Administration Assistant)
Indy Biggin (Office Assistant)
Michelle Coker (Reception/Venue Manager
Michelle Walker (Assistant Business Manager)
Nageena Hassan (Reception/First Aid)

Site Supervisors
Andy Booth
Luke Wingrove

Midday Supervisors
Farrah Aziz
Pat Christy
Rane Kaur
Luisa Monterio
Robina Rehman
Alison Seal
Silvie Shinkwin
Rajini Kaur Rathour
Rabia Moni