Staff

Leadership team

Head Teacher Deputy Head Teacher
Fiona Cullen Jo Cull
Assistant Head Assistant Head Assistant Head Assistant Head
(EYFS)
Rachel Kaye
(Inclusion & SENCO )
Deena Osborne
(Assessment)
Danielle Harris
(Teaching and Learning)
Rhian Dickeson
English Leader Maths Leader
Menahil Butt Michelle Ormesher

Teaching Staff

Nursery Year R Year 1 Year 2
Jodie Wildman Sara Schmidt (Year Group Leader)

Rina Begum

Nilam Patel

Nazia Ahmed

Nazmin Khanom

Saleka Bibi (Year Group Leader)

Lynn Broomfield

Hasna Begum

Anne-Marie Sullivan  (Science Leader)

Nuzhat Khalid (Year Group Leader)

Gulzar Malji

Michelle Stanford

Nadia Hussain

Michelle Ormesher

Menahil Butt

 

 

Year 3 Year 4 Year 5 Year 6
Chrissy Beddo (Year Group Leader)

Daniel Okiya

Reema Aktar

Rebecca Brown

Jorona Akther

Kate Phillips (Year Group Leader)

Lesley Earl (Geography Leader)

Fahima Valli

Tahera Begum

Nicola Preston (DT Leader)

Elizabeth Stopps (Year Group Leader)

Rob DesRoches

Sarfraz Sardar (Computing Leader)

Sara Shereif

Amirah Mustafa

 Stephanie Clunie (Year Group Leader)

Denese Raybe

Aki Modhwadia (RE Leader)

Emily Webb

Mandy Jessener

 

Special Needs Advisory Teacher SEN teacher
Ann Thorne Maria Pannell (Art Leader)
PPA cover teachers RWI Leader and Literacy Specialist Sports Teachers
Farzana Sheikh (PSHE Leader)
Nat Dye (Music Leader)
Jeymini Wright Ade Cole (PE Leader)
Leandra Polius

 Support Staff

Higher Level Teaching Assistants Teaching Assistants (TA) Teaching Assistants (TA) Nursery Nurses
Melanie King
Jackie Parker
Pat Wilton
Michele Lee
Nancy Rice
Champs Halai
Urszula Zawrzal
Nasima Choudhury
Tahira Khan
Jackie Mackenzie
Barbara Whale
Suhana Begum
Roshan Chowdhury
Rekha Bhimani
Adelaine Mulligan
Karen Gale
Leah Fletcher-Fraser
Andrea Clarke
Gerry Clarke
Dominika Dwornik
Gurjeet Kaur
Kim Robson
Nagina Ghafoor
Nicola Golding
Perminder Dhaliwal
Syeda Sultana
Kamal Palray
Vathsala Kowarthanan
Amira Jarira
Maria Taskina
Kulvant Kaur
Ryan Robinson
Kelly English
Lubna Malik
Catherine Suramya
Jhuma Begum
Khaleda Khanom
Sarah Lewis
Nina Bennett
Hamida Shaikh
Stara Hussain
Masooma Akthar
Serpil Seytan
Sana Kalim
IT Technician Family Support Worker Speech and Language Resource Therapists Pastoral Support Worker Extended Schools Manager Site Supervisor
Grzegorz Ostrowski Jenny Wheeler Joanne David

Kathryn Carroll

Aaminah Quereshi

Shirley Hunter Jackie Pain Andy Booth

 

Midday Supervisors Administrative Staff
Nuzrat Ahmed
Amina Begum
Anvsayathevy Kugathasan
Sabera Mirza
Madiha Shakeel
Shahina Shuma
Krishnaverni Subasgar
Aparna Raina
Farrah Aziz
Rane Kaur
Luisa Monterio
Robina Rehman
Alison Seal
Silvie Shinkwin
Rajini Kaur Rathour
Rabia Moni
Michelle Pointer (Assistant Business Manager)
Sahanaz Begom (Office Manager & PA)
Karen Pinches (Finance Officer)
Charlotte Haslam (Administration Assistant)
Indy Biggin (Office Assistant)
Michelle Coker (Reception/Venue Manager)
Nageena Hassan (Reception/First Aid)